Wspaniały sposób na zmianę w czterech ścianach – parawan dekoracyjny

Ostatnimi czasy niewiele się o nich mówiło, rzadko pojawiały się w polskich przestrzeniach .Dzisiaj jednak ta sytuacja zmieniła się o sto osiemdziesiąt stopni i parawany pokojowe przeżywają obecnie swój wielki renesans. Ten stan rzeczy na pewno nie powinien nikogo dziwić, wszak jest to rewelacyjny sposób na to, by przestrzeń bardzo stylowo udekorować i zarazem oddzielić skutecznie od siebie różne jej strefy. Czy jednak parawany pokojowe to współczesny wynalazek? Zdecydowanie nie!

Historia parawanów

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż pierwsze parawany pojawiły się na terenie Chin już w ósmym wieku. Niedługo potem zachwycili się nimi także mieszkańcy Japonii. Początkowo były one jednak wyłącznie receptą na uciążliwe przeciągi, potem dopiero zauważono ich inne funkcje. Po kilku wiekach dotarły one także na teren Europy – ten fakt został bardzo gorąco przyjęty. Początkowo tylko najbogatsi mogli sobie pozwolić na ich zakup, jednak z czasem ich ceny stały się bardzo umiarkowane.

Od kilku sezonów parawany pokojowe są niezwykle popularne. Spotka się je między innymi w pokojach współdzielonych przez rodzeństwo, w kawalerkach, w przestrzeniach loftowych, w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, w sklepach i butikach. Bardzo ważne jest również to, iż w tym przypadku walory natury praktycznej oraz estetycznej tak rewelacyjnie z sobą współgrają. Dzięki temu bowiem możemy mieć stuprocentową pewność tego, iż owa niezwykła ozdoba (a jednocześnie także rodzaj przenośnego mebla) spełni swoją funkcję na różnego typu przestrzeniach.

Oczywiście powinniśmy każdorazowo pamiętać  ty, by dany egzemplarz dobierać zgodnie z kolorystyką oraz stylem, jakie na danej przestrzeni panują, wtedy na pewno uzyskamy zachwycające efekty wizualne. Na szczęście za stylowe i modne parawany pokojowe nie trzeba wcale dużo zapłacić, najwyższa jakość wykonania współgra tutaj bowiem ze znakomitymi cenami. Zdecydowane warto zatem zdecydować się na ich zakup!